Vitaminlerle yağ yakma

Yağ yakma ve fit olmanın yolları:

Bildiğiniz üzere fazla kilolar ve obezite günümüzün en büyük sorunlarından biri. Bunun Nedeni, hareketsizlik ve fast food ve tatlıların aşırı kullanımı içeren uygunsuz yaşam tarzıdır.
Karnınızı ve kalçanızı çevreleyen yağ kütlelerini izlemek, insanlar için hoş bir manzara değildir. Obezite birçok kardiyovasküler hastalığın ve benzeri risklerin sebebidir.
Bir günde kilo almadığınız gibi, bir günde kilo da veremezsiniz.
Vücutta yağ birikimi bir gecede olmaz ve aylarca ve yıllarca beslenme ve sağlık ihmalinin sonucudur.
fit olmak ve vüct güzelliğini arıyorsanız, zayıflama ve fitness konusuna temel bir şekilde bakmaya çalışın.
Zindelik ve sağlık, zamanımızın insanlarının temel endişelerinden biridir.
Medyada, birkaç hafta içinde kilo vermenizi vaat eden ilaçlar mutlaka gözünüze çarpmıştır. Bu bilgiler ne kadar doğru olursa olsun vücudun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmadan kimyasal ilaç kullanmak çok tehlikelidir, Ve ciddi yan etkileri olabilir.
Ayrıca, doğal ürünlere dayalı bitkisel ilaçlar ve diyetler, mikro besinlerin ve yapısal vitaminlerin etkisine göre değerlendirilmelidir.
Günümüzde vitaminlerin kilo verme ve kilo alımındaki rolü kanıtlanmıştır. Ve bu mikro besinlerin her birinin tüketilmesinin, vücudun zindeliğe ulaşma mekanizmasında önemli bir rol oynayabileceği unutulmamalıdır.

Yağ yakma ve fit olmanın yolları

Vitaminler yağ yakmada rol oynar mı?

Vücuttaki vitamin ve mikro besinlerin varlığı çok gerekli ve önemlidir.
Vitaminler iki kategoriye ayrılır: suda çözünür ve yağda çözünür, her biri kendi etkisine sahiptir.

Suda çözünen vitaminler:

B vitaminleri (B1 – B2 – B3 – B5 – B6 – B7 – B9 – B12) ve C vitamini
Suda çözünen vitaminlerin özelliği, birkaç saat sonra vücuttan atılmalarıdır. Sonuç olarak, vücudun herhangi bir sıkıntısı yaşamaması için her insanın günlük rutininde bulunmaları gerekir.

Yağda çözünen vitaminler:

Yağda çözünen vitaminler

A Vitamini – D Vitamini – E Vitamini – K Vitamini – Yağda çözünen vitaminler. Vücutta depolanır ve suda çözünen vitaminler gibi dışarı atılmaz.

Belirtildiği gibi, bu vitaminlerden herhangi birinin varlığı vücudun düzgün çalışmasına yardımcı olmak için çok önemlidir.

Ancak önemli olan soru şu: Bu mikro besinler obezite ile savaşmak veya fazla yağı yakmak için vücuda ne miktarda veya nasıl kullanımlarda yararlı olur?

Bu soruya cevap olarak vitaminlerin üzerlerindeki özel etkisinin farkında olmak için vücuttaki obezitenin temel nedenlerini bilmek gerekir.

Tiroidin düzenlenmemesi ve A vitamininin rolü

Tiroid bezi vücudun metabolizmasını kontrol etmekten sorumludur. Tiroid fazla çalıştırılırsa kilo kaybeder ve az çalıştırılırsa kişi obez hale gelir.

Neyse ki, vücutta doğru miktarda A vitamini olması tiroidi düzenleyebilir, ve obezite ve kilo kaybını önleyebilir.

Sonuç olarak, vücudun A vitamini kaynağı kanıtlanmıştır ve zindeliğe ulaşmada önemlidir.

“B” vitaminler gurubu ve aşırı yeme, şeker ve yağ metabolizmasını kontrol etme

Aşırı yemenin yanı sıra kırıntı yemenin vücutta aşırı yağ oluşumunda önemli bir rol oynadığı çok açıktır. Çok iştah ve kalori ile vücudunun ihtiyacından fazlasını yiyen insanlar, vücuda çok fazla kalori girerler ve bu kadar kalori yakmanın bir yolu olmadığı için vücut bunu yağ olarak depolar.

B vitaminlerinin işlevi iştahı dengelemek ve yemek yeme isteğini azaltmaktır. Aynı zamanda karbonhidratların, yağların ve proteinlerin metabolizmasını da etkiler.

Formda kalmak isteyen bir kişi için diyette doğru miktarda B vitamini, özellikle B3 ve B5 kullanmak çok önemlidir.

Tiroidin düzenlenmemesi ve A vitamininin rolü

Vücutta C vitamini sağlayarak daha fazla yağ yakmak

 

Obezitede vücuda giren kalori miktarı ile yakılan kalori arasında net bir ilişki vardır. Daha fazla girdi, aynı oranda daha fazla kalori yakılmalıdır.

Böylece vücut metabolizmasında daha fazla hız harcayabilir ve kazanılan veya depolanan kalorilerin daha fazlası yakılırsa, C vitamini varlığı, çok önemli ve etkilidir.

C vitamini kesinlikle metabolizmayı artırır. Ve vücutta bir eksiklik varsa yağ birikimi daha görünür hale gelecektir.

Karında yağ birikimi ve D vitamininin rolü

Büyük göbek ve içinde oluşan sert yağ kütlelerinden kurtulmak, birçok insanın zindeliğe ulaşmak için temel amacı olabilir.

Günümüzde D vitamininin karın yağ dokusunun yok edilmesinde en büyük etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır. D vitamini ayrıca karın bölgesinde yağ birikiminin ana nedenlerinden biri olan stres hormonu salgılanma düzeyini de azaltır.

Dolayısıyla, bu önemli ve gerekli vitamini diyetinize yeterince dahil ederseniz, midenizi küçültme şansınızı büyük ölçüde artırmış olursunuz.

NBS superfood ve vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin kaynağı:

Doğal olarak vücudun tüm ihtiyaçlarını karşılamak mümkün olduğundan dolayı bu mikro besinleri doğal yollarla sağlamanız tavsiye edilir. Çoğunlukla meyvelerde, sebzelerde ve sert kabuklu yemişlerde bulunan ve kimyasal takviyeleri daha az tüketen.

Ancak bahsi geçen gıdaların büyük bir kısmına ulaşamayan ve tabii ki kimyasal ürünleri tüketmek istemeyenler için iyi haber şu ki:

Fitness için ihtiyacınız olan tüm vitaminleri ve diğer yararlı mikro besinleri birinci sınıf buğday ve tahıllardan işlenmiş tamamen doğal bir ambalajda alabilirler.

NBS Superfood takviyeleri size yağ yakımındaki gerekli ve önemli tüm vitaminleri uygun miktarlarda ve uygun fiyatlarla sağlar.

A – D – C – B vitaminleri bakımından zengin superfood, fit bir vücut elde etmek ve fazla yağlardan kurtulmak için ön koşullarınızı karşılayabilir.

NBS Superfood tamamen doğal bir kökene sahiptir ve Türkiye’de gerekli ulusal ve uluslararası onaylara sahiptir.

NBS superfood ve vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin kaynağı

Son olarak:

Bu yazımızda yağ yakma ve zindelik konusuna başka bir açıdan bakmaya çalıştık. Vücudumuzun sağlığını ve güzelliğini şekillendirmek için vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mikro besinler açısından yanı.

Obeziteyi önlemek için tiroidi düzenleyen A vitamini, iştahı azaltan ve şeker ve yağı kontrol eden B vitamini, metabolizmayı artıran C vitamini ve göbek yağını gideren D vitamini, ‌ fitness için en önemli mikro besinlerdir.

Son olarak tüm bu vitaminleri insanlara tam olarak sağlayabilecek bir paket tanıttık.

NBS Superfood, tüm yağ yakıcı vitaminleri tek bir pakette bulundurmanız için sağlıklı ve doğal bir gıda takviyesi sağlar.

  • Ayrıca oku :
               Ramazanda doğru beslenme
5/5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares