saç dökülmesi
saç dökülmesi

Saç döngüsü, büyüme, bakım ve doğal saç dökülmesini içerir. Bilimsel araştırmalara göre günde 80 ila 100 saç telinin dökülmesi normaldir. Ancak saç uzaması yavaşlarsa veya erken dökülür ve değiştirilmezse, kellik yavaş yavaş ortaya çıkar.

saç dökülmesi
Saç dökülmesinin yaygın nedenleri:

Saç dökülmesine genetik faktörler, hormonal bozuklukları, stres ve kaygı gibi nörolojik problemler, yaşam tarzı, yetersiz beslenme, boya ve ağ gibi kimyasalların kullanımı dahil birçok faktör katkıda bulunur.

Hormonal faktörler:

Tiroid bezi yeterince çalışmadığında metabolizmayı yavaşlatır, saçı kurutur, inceltir, kırar ve sonunda dökülmesine neden olur. Diğer yandan metabolizmanın yavaşlaması nedeniyle saç uzaması daha yavaş gerçekleşir. NBS, hormonları ve vücudun metabolizmasını düzenleyerek tiroid salgılanmasını düzenler ve saç dökülmesini durdurur.

Adrenal bezler, vücutta farklı roller oynayan adrenalin, kortizol, östrojen, testosteron ve progesteron dahil olmak üzere çeşitli hormonlar üretir. Böbreküstü bezleri daha az aktif hale geldiğinde bu hormonların salgılanması azalır ve semptomlarından biri de saç dökülmesi olan metabolizmayı yavaşlatır. NBS, mikro besinleri sağlayarak ve bu bezlerin salgılanmasını ve vücudun metabolizmasını düzenleyerek saç dökülmesini durdurur.

Nörolojik faktörler:

Stres ve kaygı, vücutta kan serumunda artmış kortizol ve sodyum ve azalan magnezyum, potasyum ve uykusuzluk, kalp çarpıntısı, Saç dökülmesi gibi sorunlara yol açan diğer bazı mineraller dahil olmak üzere birçok biyokimyasal reaksiyona neden olur. NBS, Bu hormonların ve merkezi sinirlerin miktarını düzenleyerek saç dökülmesini durur.

saç dökülmesi

Mineral ve vitamin eksikliği:

Vücudun sağlıklı saçları ve yeni saç büyümesini sağlamak için yeterli miktarlarda vitamin, mineral, protein ve diğer besin maddelerine ihtiyacı vardır. Vücuttaki besin dengesizliği saç kaybının artmasına ve yeni saç büyümesinin azalmasına neden olur. NBS, vücuttaki mikro besin miktarını sağlayarak ve dengeleyerek saç dökülmesini durdurmakla kalmaz, aynı zamanda yeni saçların çıkmasına da sebep olur.

NBS, gerekli mikro besinleri (çinko, kalsiyum, demir, magnezyum vb.) Sağlayarak saç büyümesini uyarır, vücut hormonlarını ayarlar ve dengeler, stresi ve kaygıyı azaltır, beslenmeyi düzeltir ve saç hücrelerinin yaşlanma sürecini yavaşlatır.

5/5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares