NBS superfood’un stres ve kaygı tedavisinde ve depresyonu azaltmasındaki etkileri

NBS superfood’un stres ve kaygı tedavisinde ve depresyonu azaltmasındaki etkileri
NBS superfood'un stres ve kaygı tedavisinde ve depresyonu azaltmasındaki etkileri
NBS superfood'un stres ve kaygı tedavisinde ve depresyonu azaltmasındaki etkileri

NBS superfood’un stresli ve kaygılı hastalar üzerindeki etkisini değerlendirmek için Tahran Tıp Üniversitesinde bir klinik araştırma yapıldı.

Biliyorsunuz ki, Klonazepam ve Arpozolam gibi rutin stres ve kaygı ilaçlarının birçok yan etkisi ve zararı vardır. Aslında bu ilaçlar hastayı normal hayatın dışına çıkarıp ve günlük aktivitelerini bozuyor ve sonunda bir dereceye kadar stres ve kaygıyının azalmasına neden olursa da çoğunda sorunlara ve komplikasyonlara sebep olabilir.

Ancak NBS superfood’un hastalar için hiçbir yan etkisi yoktur, aynı zamanda deneyler, vücudun genel sağlığını güçlendirdiğini, enerji ve canlılığı artırdığını ve uykuyu düzenlediğini göstermiştir.

NBS superfood’un stres ve kaygıyı azaltmadaki etki mekanizması, merkezi sinir hücresi iletişimini düzenlemek ve dopamin ve endorfin hormonlarının salgılanmasını dengelemektir.

Bildiğiniz gibi, aşağıdaki mikro besinleri tüketmek stresi ve kaygıyı azaltır.

B vitaminleri, özellikle B2 ve B6 vitaminleri, omega-3 yağ asitleri, magnezyum, selenyum, D vitamini ve demir, Stres ve kaygı’nın azalmasına neden oluyor. Tabii ki önemli olan bu mikro besinleri sağlamak ve oranlarını birbirine göre ayarlamaktır.

Bildiğiniz gibi, enzimlerde kofaktörlerin rolünü bir takım vitamin ve mineraller oynar.

diğer yandan enzimlerin aktivasyonu ve metabolizmanın düzgün çalışması için ve özellikle burada anabolizma için çeşitli enzimlerin dikkatli, düzenli ve kusursuz çalışması gerekmektedir.

Bu mikro besinlerin herhangi birinin eksikliği veya birbirleriyle oranlarının dengesizliği, enzimlerin arızalanması nedeniyle anabolizmanın bozulmasına neden olur ve bu da beynin hormonal sisteminin ve santral sinir hücrelerinin iletişimini pratik olarak bozulmasına sebep olur.

Bildiğiniz gibi, D vitamini ve E vitamini birlikte en iyi şekilde çalışır. D vitamini sağlanırsa ve E vitamini eksikse, bu D vitamininin bozulmasına ve hatta toksik hale gelmesine neden olur. Bu nedenle önemli olan nokta, hücrelerdeki farklı mikro besinlerin birlikte çalışıp takım halinde hareket etmeleridir ve eğer dengede değillerse vücudun hücresel metabolizma sistemi gerçekten bozulur ve bu mesele beyindeki hormonal süreci ve ayrıca beyin hücre bağlantıları bozulması nedeniyle, stres, kaygı ve depresyona sebep olur.

stress

Depresyon, stres ve kaygı için rutin ilaçların etkisinin NBS superfood terapötik performansı ile karşılaştırılması

İlk olarak, NBS superfood’un zararlarını ve yan etkilerini, klonazepam ve arplazolamın zararları ve yan etkileri ile karşılaştırması.

önemli soru şu ki, NBS Superfood’un insan vücudu üzerinde gerçekten herhangi bir yan etkisi var mı?

Tahran Tıp Üniversitesi’nde Dr. Alireza Mostafavi tarafından kontrol ve plasebo gruplarına çift kör bir klinik çalışma şeklinde yürütülen araştırmalarda, NBS superfood için herhangi bir yan etki bulunmadı ve bu da NBS superfood’un zararsız olduğunu kanıtladı.

Aslında, NBS superfood’un hiçbir yan etkisi yoktur. Şimdiye kadar on binlerce kişinin bu ürünü kullandığına bakarak, bunun devamında tam olarak anlatılacak olan erken detoksifikasyonun neden olduğu semptomların dışında, NBS superfood ile hiçbir yan etki gözlenmemiştir.

İşte klonazepam ve arprosolamın zararları ve yan etkileri:

Benzodiazepin ailesine ait olan klonazepam, insan vücudunda eroin görevi görür. Clonazepam, beyin ve beyindeki nörotransmitterlerin biri olan gama amino bütirik aside etki ederek, Kişide sarhoşluk ve sakinliğe neden olur.

Bir anksiyolitik ve anti-panik ilaç olarak klonazepamın birkaç tehlikeli yan etkisi vardır:

Uyuşukluk – Cinsel sorunlar – Bulanık görme – Sıkça idrara çıkma ve yanma – Artmış tükürük salgılama – Kas ve eklem ağrısı – Yutma ve nefes almada zorluk- Amnezi ve duyusal bozukluklar – Ses tellerinde şişme – Cilt hassasiyeti – Organların bozulmuş koordinasyonu – Bağımlılık

Klonazepam aniden kesilirse aşağıdaki sorunlar ortaya çıkabilir:

Konvülsiyonlar – kaygı- uykusuzluk – titreme – panik ataklar – mide ve karın bölgesinde kramplar

Klonazepamın aniden kesilmesi çok tehlikelidir.

Arprosolamın yan etkileri

Ürtiker – nefes almada zorluk – yüzde şişme – uyuşukluk – baş dönmesi – uykusuzluk – kekemeliğin bozulmuş koordinasyonu – hafıza sorunları – ve bağımlılık.

Birçok ilaçla yoğun ilaç etkileşimi vardır.

Aşırı tüketim ölümcül olabilir.

Yakın gelecekte, NBS Superfood’un stres, kaygı ve depresyon tedavi protokollerinde mevcut FDA onaylı rutin ilaçların çoğunun yerini alması bekleniyor, ancak yasal işlemlerin yapılması gerekiyor.

Hastalar üzerinde yapılan çalışmalar ve araştırmalarda, NBS superfood’da hiçbir yan etki bulunmadı, ayrıca onun uyku düzenini iyileştirdiği, enerjiyi artırdığı, sinirleri yatıştırdığı, stresi ve kaygıyı azalttığı, depresyonu azalttığı, konsantrasyon ve uyanıklığı artırdığı, öğrenme yeteneğinde, beyin verimliliğinde ve fonksiyonunda artış gözlemlenmiştir, bu da pratikte hastanın verimliliğini büyük ölçüde artırmaktadır. Maalesef, Arprozolam gibi ilaçlarla tedavi sadece hastanın problemini çözmekle kalmaz, aynı zamanda hastanın etkinliğini de büyük ölçüde azaltır ve kişi uyuşukluktan ve konsantrasyon azalmasından muzdariptir. Diğer yan etkiler arasında bağımlılık bulunur.

NBS Superfood Detoksifikasyonunun yan etkileri nelerdir? Detoksifikasyon nedir?

Kirli iklime sahip bir ortamda yaşamak, aşırı kimyasal ilaç kullanımı, koruyucu içeren hazır gıdaların, zirai ilaçlarla kontamine olmuş sebze ve meyvelerin kullanılması, vücut hücrelerinde yavaş yavaş toksin birikmesine neden olmaktadır. Elbette 50 ila 100 enzim içeren sitokrom P450 detoksifikasyon sistemi ve özellikle karaciğer hücrelerinde detoksifikasyona dahil olan diğer enzimler, kandaki toksinleri alarak, karaciğer ve böbrekler yoluyla atıyor.

Ancak bu detoksifiye edici enzim sisteminin Golgi aparatında ve hücrelerdeki endoplazmik retikulum bireylerin ne kadar aktif ve verimli olduğu, önemli olan yaş faktörüne bağlı. İnsanlar ne kadar gençse, genetik sistem o kadar aktif olduğu için detoksifikasyon o kadar iyi olur.

Genetik, detoksifikasyon sisteminin bir grup insanda daha iyi çalışmasını sağlayan başka bir faktördür. Diğer bir önemli faktör ise, enzim sisteminin etkili detoksifikasyon için ihtiyaç duyduğu kofaktörlerin ve mikro besinlerin beslenmesi ve sağlanmasıdır ki bu konuda maalesef genellikle sorun yaşamakta ve vücudun enzim detoksifikasyon sistemi, özellikle karaciğer ve vücudun diğer hücrelerinde verimli değildir ve bu nedenle toksinler Vücudun hücrelerinde kademeli olarak birikerek iç organ hücrelerinde özellikle genlerde hasara neden olur.

Hücre yaşlanmasının önemli bir nedeni, toksinlerin ve serbest radikallerin varlığıdır. Genellikle NBS superfood ile detoks yapmaya başlayan insanların yaklaşık yüzde 30 ila 50’si, ilk 10 ila 15 gün içinde detoksifikasyonun yan etkilerini yaşar. NBS Superfood, gerekli mikro besinleri sağlayarak sitokrom P450 enzim sistemini etkinleştirir.

Bu mesele iki şekilde olur. Önce detoksifikasyon enzim sisteminin ihtiyaç duyduğu kofaktör ve koenzimleri sağlayarak enzimleri harekete geçirir, daha sonra ilgili genlerin kopyalanmasını aktive ederek genetik sistemleri, özellikle de sitokrom P 450 enzim sisteminin genlerini aktive eder.

Bu nedenle 10 ila 14 gün içinde ve hatta bazı insanlarda NBS superfood’u başladıktan bir ay sonrasına kadar, sıkça idrara çıkma, idrar renk değişikliği ve kokusu, baş dönmesi, bulantı, kusma, mide ağrısı ve vücut ağrıları gibi bazı detoksifikasyon etkileri vb., farklı hastalarda farklı olacağı görülmektedir. Elbette toksinlerin vücuttan atılmasından sonra vücut hücrelerinin toksinlerden arındırılması nedeniyle kişi kendini keyifli, neşeli, mutlu ve rahatlamış hisseder ve kişinin enerjisi artar.

Vücudun fizyolojisine göre vücut hücrelerinden toksinlerin salınması ve toksinlerin kana girmesi nedeniyle tüketimin başlangıcında bazı yan etkilerin görülmesi oldukça normaldir.

Toksin kanda bulunduğunda yan etkilere neden olur, ama neyse ki toksinler vücuttan yavaş yavaş idrar, terleme ve sindirim sistemi yoluyla atılır.

Bu nedenle, NBS superfood’un yan etkisi yoktur, aynı zamanda tüketildikten sonraki ilk günlerde ve tüm tüketim sırasında vücutta yan etkilere neden olan şeyleri ortadan kaldırır.

5/5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares