NBS superfood’un kabızlık üzerindeki etkisi

NBS superfood’un kabızlık üzerindeki etkisi

Kabızlığın işlemi nedir?

Yediğimiz yiyecekler, sindirim sisteminde daha küçük parçalara bölünür ve faydalı elementler ayrıldıktan sonra, atıkları bağırsaklara girer. Yol boyunca, suyu yavaş yavaş emilip ve dışkının kokusunu ve rengini bağırsaklarda yaşayan milyonlarca bakteri vesilesiyle alır. Vücudun su ve tuza ihtiyaç duyması nedeniyle dışkıların bağırsaktan anüse geçişi yavaşlarsa tüm su ve tuz yeniden emilecek ve dışkı sertleşip ve kuru hale gelecektir. Bu, günlerce olabilir ve üç günden fazla sürerse kişi kabız olur.
Kabızlık genellikle yavaşlık veya bağırsakların iyice çalışamaması nedeniyle oluşur ve nadir durumlarda karın ve pelvik kasların dengesizliği nedeniyle yavaş ve ağrılı bağırsak hareketlerine neden olur.
Kabızlık şiddetli ve devamlı ortaya çıkarsa çok tehlikeli olabilir. Çünkü dışkı şeklinde atılması gereken toksinler uzun süre bağırsakta kalarak kan dolaşımına girip vücudun diğer bölgelerine hızla yayıla bilmekte bu da bizler için daha birçok soruna neden olmaktadır.

Kabızlığın vücut üzerindeki tehlikeler ve etkileri

Kabızlık herhangi bir iklimde ve herhangi bir insanda farklı nedenlerle ortaya çıkabilir.

Aşağıdakilerden herhangi biri, kabızlığın gelişmesine veya devam etmesine dahil olabilir:

Lif eksikliği – Dehidratasyon – Aşırı kafeinli içecek tüketimi – Demir takviyesi tüketimi – Hareketsiz yaşam tarzı – Yaşlanma – Uyku düzensizliği – MS dahil bazı hastalıklar – Asabi bağırsak sendromu – Yavaş metabolizma – Hipotiroidizm

Ancak bahsedilebilecek ana faktörlerden biri stres ve otonom sinirlerin (sempatik ve parasempatik) düzenlenmemesidir.

Çoğu insanın görmezden geldiği şey, günlük yaşamda çok fazla stres ve endişenin neden olduğu sinir kökleri ve sorunlarıdır. Kabızlık hastalığında, sorunların çoğu bu konuyla ilgilidir.

Daha önce söylediğimiz gibi, bağırsağın yavaşlanması veya iyice çalışmaması, kabızlığın ve sorunlarının ana nedenidir. Otomatik sinir regülasyonu (sempatik ve parasempatik) önemlidir, çünkü bozulursa, komplikasyonlarından biri dışkı ve toksinlerin bağırsaktan geçişinin yavaşlaması olacaktır.

Kabızlık belirtileri

Normalde her insan günde bir veya birkaç kez bağırsaklarını boşaltabilmelidir ve bu süreç üç günde bir bile olsa endişelenmenize gerek yoktur, ancak haftada üç defadan az dışkılama yaparsanız Kabızlığının bir işareti.

Ayrıca, bu bağırsak hareketine yüksek ağrı ve basınç ve bazen dışkıda kan eşlik ediyorsa, veya haftalık bağırsak hareket sayısı ne olursa olsun dışkılamada yardıma ihtiyacınız varsa, Kabızlık meydana gelmiştir.

Diğer kabızlık belirtileri arasında karın ağrısı ve bağırsak hareketi eksikliği yer alır.

Kabızlık için yaygın tedaviler

İnsanlar arasında uzun zamandır yaygın olan kabızlık sorununu çözmek için: su çok içmek , kivi, incir, armut, erik, alça, kuru üzüm, kuzukulağı, patlamış mısır, kepekli un, taze sebze gibi gıdaların tüketimi, müshil olan zeytin veya susam yağı yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kabızlık için en iyi çözüm

Müshillerin tüm faydalarıyla birlikte, aşırı kullanım daha sonra vücut için yeni ve tehlikeli bir sorun haline gelebilir. Ayrıca, müshiller sinir problemleri çözülene kadar sadece bir sakinleştirici olacaktır. Bu durumda doğal ve sağlıklı olmasının yanı sıra kabızlığı çok hızlı ve güvenli bir şekilde tedavi edebilen, otomatik sinirleri düzenleyen ve müshillerin yıkıcı etkilerini içermeyen ürünlere olan ihtiyaç inkar edilemez, ve biz NBS Superfood kampanyasında   zor olsa bile üretmesini sizin için başardık.

NBS Superfood sorunları nasıl çözer?

Bahsedildiği gibi, otomatik sinir düzenlemesi (sempatik ve parasempatik) önemlidir, çünkü aksadığı zaman, bağırsak hareketinin yavaşlamasına (kabızlığın ana nedeni) sebep olur.

NBS superfood, stresi azaltarak ve bu sinirleri düzenleyerek kabızlık sorununun büyük bir kısmını çözer. Kişinin uykusu da düzenlenir ve bu da kabızlığı azaltır.

Öte yandan hormonları düzenleyerek hipotiroidizmi ortadan kaldırır ve vücudun metabolizmasını düzenler.

Bir kişinin kabızlıktan muzdarip olmasının bir başka nedeni de, hipotiroidizm sorunu ve dikkate alınması gereken metabolizmanın (vücut metabolizmasının) düzenli çalışmamasıdır.

NBS superfood, hipotiroidizmi ortadan kaldırır ve aynı zamanda metabolizmayı düzenler, böylece kabızlığa ve yan etkilerine yol açan başka bir önemli sorunu çözer.

NBS superfood ve rahatlama duygusu

NBS Superfood, kabızlığın temel nedenlerini tamamen doğal bir şekilde tedavi eder ve bu, müshiller ile kıyaslayarak bu ürünün ilginç ve farklı bir özelliğidir.

NBS SuperFood ile rahatlama hissini yaşayın.

5/5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares