Cinsel gücü arttırmada etkili vitaminler

Cinsel gücünü güçlendirmede etkili vitaminler

Bir dizi çalışma, beslenmenin cinsel isteği belirlemesinde önemli rol oynadığını göstermektedir. Düzgün bir beslenme cinsel isteğinizi arttırabilir. Cinsel isteksizlik, Evlilik döneminde birçok soruna yol açacaktır. Beslenmenizin cinsel isteğini artırmaya yardımcı olan vitamin ve mineraller içermesi çok önemlidir.
Bu yazıda, klinik çalışmaların sonuçlarına dayanarak, cinsel isteği artıran temel vitamin ve minerallerin bir listesini hazırladık. Bu maddelerin her birinin nasıl etkilediğini anlattıktan sonra, cinsel isteği arttırmak için takviye kullanımından bahsedeceğiz.

A vitamini

A vitamini

A vitamini, Erkek ve kadın cinsel hormonlarının üretimi ve testosteron için gereklidir. Bu vitamin yumurta, süt, et, portakal, sarı renkli meyve ve sebzelerde bulunur. Bu vitaminin yeterli miktarda sağlanması, kadınların üreme işlevlerinin iyileştirmesine yardımcı olur. A vitamini ayrıca erkeklerde sperm üretimi için hayati öneme sahiptir.

E vitamini

E vitamini dayanıklılık, enerji ve kan dolaşımı için iyidir. Bu vitamini yağlı balık, yumurta ve süt ürünlerinde bulabilirsiniz. Uzmanlar, bu vitaminin vücudun cinsel organlarında kan akışını ve oksijeni artırdığı için cinsellik vitamini olarak da adlandırılabileceğini söylüyorlar.

B9 vitamini

Kalp hastalığın üzerinde yapılan çalışmalar, günlük folik asit takviyesi alımının damar tıkanıklığını azaltabileceğini ve kan dolaşımını arttıabileceğini göstermektedir.
Kardiyovasküler hastalığın varlığı cinsel işlev bozukluğu için önemli bir risk faktörü olabileceği için, bazı uzmanlar kalp işlevinin B9 vitamini ile iyileştirmesi ve cinsel işlevin iyileştirmesine de yardımcı olabileceğine inanıyor. Bir erkeğin ereksiyon olması ve sürdürmesi için uygun kan akışının sağlanması gereklidir. Strese bağlı ereksiyon bozukluğuna ve cinsel ilişki sırasında erken boşalma durumunun düzeltilmesine katkıda bulununan folik asidin günlük alımı, aynı zamanda bir duygudurum dengeleyici görevi de görebilir.
Çok fazla folik asit almanın yan etkilerinin gaz ve mide şişkinliği, huzursuz uyku ve depresyona neden olabileceğini unutmayın. Bu yan etkileri önlemek için doğru miktarı aldığınızdan emin olun.

D vitamini
D vitamini

Araştırmalar, ereksiyon bozukluğu yaşayan kişilerin D vitamini eksikliği olduğunu göstermiştir. 2018’de yapılan bir araştırma, yeterli D vitamini almanın testosteron seviyelerini iyileştirebileceğini ve sonuçta ereksiyonun işlevini artırabileceğini gösterdi.
D vitamini eksikliği doğrudan, ereksiyon bozukluğu ve libido artışına neden olmasa da, bu vitamini almanın birçok faydası vardır. D vitamini alımının artırılması, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve kemik sağlığını desteklemeye yardımcı olabilir. D vitamini zehirlenmesi nadir olsada, D vitaminin fazlası alınırsa böbrek hasarı ve kalp problemleri gibi ciddi yan etkileri olabilir.

B3 vitamini

Niasin olarak da bilinen B3 Vitamini, ümit verici araştırmalara göre ereksiyon işlevi geliştirmede etkili olabilecek birkaç vitaminden biridir.
Niasin, yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur ve bazen Ateroskleroz (damar sertleşmesi), yüksek kolesterolü tedavi etmek için kullanılır. Tüm bu hastalıklar cinsel iktidarsızlığın bilinen nedenleridir. Bu sağlık sorunları cinsel isteğinizin azalmasının ana nedeni ise, niasin cinsel organlarında kan akışını artırmaya yardımcı olabilir, böylece daha iyi bir ereksiyon elde edebilirsiniz.
Niasinin en yaygın yan etkisi cilt kızarıklığıdır. Düşük bir dozla başlamak ve miktarı yavaşça artırmak en iyisidir. Niasinin diğer yan etkileri arasında bulanık görme, mide bulantısı, karaciğer sorunları ve gut bulunur.

C vitamini (askorbik asit)

Ereksiyon için vücudunuzun nitrik oksidin salgılaması gerekir. C vitamini doğrudan nitrik oksidi salgılamaz, ancak salgılanması için gerekli biyokimyasal yolları destekler. C vitamininin cinsel işlev bozukluğunu iyileştirmede etkili olduğunu gösteren çok fazla araştırma yok. Ancak tüketilmesi zararlı değildir ve en azından bağışıklık sistemini güçlendirmeye, vücut dokularınızın büyümesine, onarılmasına ve gelişmesine yardımcı olur.

Mineraller

Demir

Cinsel uyarılma seviyenizi korumak için demir hayati önem taşır. Kırmızı ette, yumurta sarısında, yeşil sebzelerde ve kuru meyvelerde bulunur. Anemi, cinsel isteksizlik ve aynı zamanda düşük ereksiyon kalitesinin nedenlerinden biri olabilir. Demir eksikliği aynı zamanda Ereksiyon (Sertleşme) Bozukluğunu artırabilir.

Kalsiyum
Kalsiyum

Kalsiyum kemikler ve cinsel sağlık için faydalıdır. Süt, yoğurt, portakal, ekmek ve peynir en iyi kalsiyum kaynaklarıdır. Kalsiyum eksikliği cinsel ilişki kalitesini etkileyebilir. Vücutta yeterli kalsiyum bulunması bazen cinsel uyarılmayı artırabilir. Kalsiyum eksikliği nedeniyle sağlığınızı etkileyen herhangi bir değişiklik doğal olarak cinsel isteği azaltacaktır.

Selenyum

Kuruyemişler yoğun bir selenyum kaynağıdır. Cinsel isteğinizde önemli bir gelişmenin olması için günlük olarak az miktarda tüketmeniz yeterlidir. Selenyum ayrıca brokoli, lahana, mantar, soğan, kepekli tahıllar ve deniz ürünlerinde bulunur.

Magnezyum
Magnezyum

Yeterince magnezyum iyi uyumanıza yardımcı olur. Aynı zamanda cinsel istek için de gereklidir. kuruyemişler, tohumlar, yumurtalar, kepekli tahıllar, kahverengi pirinç ve koyu yapraklı sebzeler zengin magnezyum kaynaklarıdır.

Cinsel gücü geliştirmek için takviye kullanımı

Cinsel gücü geliştirmek için etkili olan vitamin ve minerallerle tanıştık. Her birinin bir şekilde cinsel gücünü etkileyen faydaları vardır. Aşırı tüketilmesi de sorunlara yol açacaktır. Bu vitamin ve minerallerden daha iyi yararlanmak ve hasarı azaltmak için NBS superfood besin takviyesi gibi doğal takviyelerin kullanılması önerilir.
NBS superfood, A, D, E, C ve B grubu vitaminlerinin yanı sıra bu yazıda bahsedilen mineralleri de içerir, bu sadece günlük yan etkilere neden olmamakla kalmaz, aynı zamanda kişilerin cinsel gücünün güçlendirmesinde de etkilidir.

Sonuç

Araştırmalar, sağlıklı bir beslenme ve yaşam tarzının cinsel işlevi iyileştirebileceğini göstermiştir. Bazı vitamin ve minerallerin tüketimi cinsel gücü güçlendirmeye ve ilgili sorunları gidermeye yardımcı olabilir. Bu vitamin ve mineraller aynı zamanda takviye olarak da sağlanmaktadır. Bu yazıda, cinsel gücü arttırmak için etkili vitamin ve mineralleri tanıttık ve her birinin cinsel işlevleri nasıl etkilediğini inceledik.

5/5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0Shares